سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ما آخرش نفهمیدیم...!!!

احمدی نژاد پس از 2920 روز کار و تلاش، نشسته نماز می خواند و ظریف پس از 59 روز سیاست ورزی، دراز کش به فیس بوک سر می زند و روی ویلچر می نشیند.

ظریفارسال شده در توسط سادات

 

إنشاء از ریشه (نشأ) مصدر از باب إفعال است به معنای ایجاد، این درست ولی مصدر به اسم خدا اضافه شده پس معناش میشه: تولیدِ خدا یا ایجادِ خدا 

به عبارتی همون: خواستِ خدا است

در عبارت (إنشاء الله) واژه الله مضاف الیه در معنای فاعلیت هست نه مفعولیت در ضمن از این عبارت معنای فاعلیت (نحن) استنباط نمی شود.

و نیز در عبارت (إن شاء الله) به معنای اگر خدا بخواهد، فعل (شاء) به معنای خواست و اراده کرد، می باشد و در ریشه با مصدر (إنشاء) فرق دارد.

هر چند مراد از هر دو عبارت (إنشاء الله) و (إن شاء الله) یکی هست.

این دو فعل در اصل با هم فرق دارند ولی ناگفته نماند که؛ 

برداشت از تصویر زیر نیز درست نیست: 

 


ارسال شده در توسط سادات

 

به گزارش نکات پرس به نقل از فرهنگ نیوز، معمولا بررسی عملکرد دولت ها پس از آنها شدت زیادی می یابد، اما رعایت انصاف در نقد و بررسی موضوعی است که نباید مغفول واقع شود. ایستادگی دولت های نهم و دهم در مقابل زیاده خواهی آمریکا و هم پیمانانش و دفاع از حقوق مسلم مردم کشورمان به الگویی برای ایستادگی در مقابل ظلم در بسیاری از کشورهای اسلامی تبدیل شده است.

دکتر محمدحسن شجاعی فرد، در مصاحبه اختصاصی با فرهنگ نیوز، به چگونگی اثر بخشی ایستادگی دولت احمدی نژاد در مقابل ظلم بر کشورهای مسلمان اشاره کرده و این ایستادگی را موجب دفاع اهل تسنن از شیعه و همچنین وحدت شیعه و سنی دانست. استاد دانشگاه علم و صنعت ایران در بخشی از این مصاحبه گفت:

یک بار ساعت 2.5 نیمه شب در حال دیدن شبکه نیل مصر بودم، دیدم رئیس دانشگاه الازهر، دکتر احمد طیب که الان مفتی الازهر است درباره شیعه و سنی صحبت می کرد. فکر کردم حتما بر ضد شیعه صحبت می کند اما دقت کردم و دیدم بحث خیلی خوب پیش می رود.

-خبرنگاری سوال کرد آیا به نظر شما عقاید شیعه مشکل ندارد؟

شیخ طیب جواب داد: نه چه مشکلی دارند، 50 سال پیش شیخ شلتوت فتوا داده است که شیعه مذهب پنجم اسلام و مانند مذاهب دیگر است.

-  خبرنگار گفت: فرزندان ما در حال شیعه شدن هستند چه باید بکنیم؟

شیخ جواب داد: خوب بشوند مگر کسی از مذهب حنفی به مالکی برود ما اشکالی به او می گیریم؟ خوب این‌ها هم از مذهب چهارم به مذهب پنجم رفته اند.

-  خبرنگار پرسید شیعیان با ما درحال قوم و خویشی هستند و با فرزندان ما ازدواج می کنند.

شیخ جواب داد: چه اشکالی دارد، بین مذاهب ازدواج آزاد است.

-  خبرنگار گفت: می گویند شیعیان قرآنشان فرق می کند.

شیخ طیب پاسخ داد: این حرف ها خرافه پیرزن ها است. قرآن شیعیان با ما هیچ فرقی ندارد و حتی رسم الخطشان نیز مانند قرآن ما است.

-  خبرنگار گفت: 23 روحانی از یک کشور(عربستان) فتوا داده اند که شیعیان کافرند، رافضی هستند.

شیخ گفت: برای مسلمین جهان فقط الازهر می تواند فتوا دهد و فتوای آنها اعتباری ندارد.

-  خبرنگار گفت: پس این اختلافاتی که بین شیعه و سنی مطرح می کنند چیست؟

شیخ پاسخ داد: این اختلافات سیاست خارجی است و می خواهد بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد.

-  خبرنگار گفت من یک سوال جدی دارم: شیعیان که ابوبکر و عمر را قبول ندارند، چگونه می گویید این ها مسلمان هستند؟

شیخ طیب گفت: بله قبول ندارند، اما مگر اعتقاد به ابوبکر و عمر جزو اصول دین اسلام است؟ قصه ابوبکر و عمر یک قصه تاریخی است و تاریخ به اصول اعتقادات ربطی ندارد.

-  خبرنگار که از این جواب جا خورده بود گفت: شیعیان یک ایراد دارند آن هم اینکه می گویند امام زمانشان از 1000 سال پیش هنوز زنده است.

شیخ پاسخ داد: خوب ممکن است، چرا ممکن نباشد، ولی دلیلی ندارد ما اعتقاد آنان را داشته باشیم .

-  خبرنگار پرسید: آیا ممکن است کودک 8 ساله امام باشد؟ شیعیان معتقدند کودک 8 ساله امام شده است.

شیخ گفت: وقتی یک طفل در گهواره پیغمبر بشود، اینکه یک کودک 8 ساله هم امام باشد عجیب نیست، هرچند ممکن است ما به عنوان اهل تسنن این اعتقاد را قبول نداشته باشیم؛ اما این موضوع به اسلام آنها صدمه ای نمی زند و آنها مسلمانند.

** شجاعی فرد افزود: این مناظره برای من بسیار جالب بود و تلاش کردم تا با شیخ طیب تماس برقرار کرده و از او تشکر کنم. در تماس تلفنی به او گفتم شما بهترین دفاع را از شیعیان کردید و اگر یک روحانی شیعه آنجا بود شاید اینگونه دفاع نمی کرد و حداقل ملاحظه هایی می کرد اما شما حتی اعتقاد به ابوبکر و عمر را هم از اسلام جدا کردید.

** به احمد طیب گفتم خیلی جالب است، چرا شما اصلا وارد این بحث شده اید؟

شیخ طیب گفت: وقتی  که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شما اینطور محکم جلوی آمریکا ایستادگی کرد و توانست در بحث انرژی هسته ای آمریکا را به زانو درآورد، از این طرف هم سید حسن نصرالله و حزب الله هم جلوی رژیم صهیونیستی ایستادند و کمر اسرائیل را در جنگ 33 روزه شکستند، من دیدم که این ها افتخار اسلام است و آمریکا و دوستانش می خواهند این ها را کار شیعه تندرو معرفی کنند و بگوید شیعه هم مسلمان نیست و رافضی است و این افتخار را از جهان اسلام دور کنند؛ بنابراین برای اینکه جوانان ما احساس غرور بکنند که این افتخارات متعلق به اسلام است، 8 برنامه در تلویزیون برگزار کردم تا بگویم شیعه مسلمان است و شیعه با ما هیچ فرقی ندارد و مذهب پنجم اسلام است.

 

ممنون از عشق الهی عزیز: http://bineshan27.parsiblog.com  / گل تقدیم شما

 

 


ارسال شده در توسط سادات

 

واقعیت مذاکرات ایران و آمریکا!!!

چیزی که دولت تدبیر و امید فکر می کنه!!!

چیزی که آمریکا به جهان نشون میده!!!!!!

اوباما

آقا با وجود روشن شدن نقشه‌ی آمریکایی‌ها باز برخی از دولتمردان انگار هنوز تو شوک خباثت اوباما موندن و به عنوان مثال میگن:

ظریف: اوباما ثبات داشته باشد/ تصور مذاکره ایران به علت تحریم‌های غیرقانونی، توهین به یک ملت است

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی به اظهارات دیشب رئیس‌جمهور آمریکا پاسخ داد و اوباما را به ثبات در موضع‌گیری و اجتناب از پیش‌فرض‌های غلط و متکبرانه فراخواند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920709000939  

آقا ول کنید تو رو خدا بسه دیگه، شما دارید از جانب کدوم یک از ایرانیان حرف میزنین و کدوم یک از ایرانی‌ها راضی هستند ما عزت نفس خودمون رو فدای شکم‌پرستی و رفع تحریم بکنیم؟؟؟


 


ارسال شده در توسط سادات

وَ إِذَا لَقُواْ الَّذِینَ ءَامَنُواْ قَالُواْ ءَامَنَّا وَ إِذَا خَلَوْاْ إِلىَ‏ شَیَاطِینِهِمْ قَالُواْ إِنَّا مَعَکُمْ إِنَّمَا نَحْنُ مُسْتَهْزِءُونَ(بقره: 14)

و چون با کسانى که ایمان آورده‏اند برخورد کنند، مى‏گویند: «ایمان آوردیم»، و چون با شیطانهاى خود خلوت کنند، مى‏گویند: «در حقیقت ما با شماییم، ما فقط [آنان را] ریشخند مى‏کنیم.» (14)

 


ارسال شده در توسط سادات
   1   2   3      >